20 marca 2015

Inteligentny Dom – Automatyka do rolet, żaluzji i markiz

W polskich oknach nadal króluje firanka i zasłonka. Przywykliśmy do takiego widoku, niemniej jednak czasy się zmieniają i coraz częściej zastanawiamy się nad nowoczesnymi rozwiązaniami.

markizaMarkizy zaluzjaŻaluzje zewnerznaRolety

 

Niewątpliwie jednym z ciekawszych rozwiązań są rolety zewnętrzne. Zastosowanie tych osłon w połączeniu z automatyką może przynieść nam wymierne korzyści związane z bezpieczeństwem, energooszczędnością czy mówiąc wprost, komfortem!

 

komortKomfort
Poprzez swoją prostotę obsługi i zaawansowaną technologię, elektryczne napędy podniosą jakość i komfort codziennego korzystania z mieszkania lub domu. Rolety podniosą się lub opuszczą automatycznie po naciśnięciu jednego przycisku lub według uprzednio zaprogramowanego czasu operacji. Wszystkie naraz lub każda osobno, całe piętro lub elewacja, w dowolnej konfiguracji.
Roletami można sterować za pomocą pilota z dowolnego miejsca w domu, na przykład z łóżka lub siedząc przy stole. Uciążliwe i czasochłonne zamykanie lub otwieranie ręczne odchodzi do przeszłości. Jeśli rolety są już zamontowane, późniejsza ich motoryzacja nie nastręcza żadnych trudności. Nowoczesna technologia radiowa, bez większych nakładów sił i środków, wprowadzi komfort w Wasze cztery ściany.

 

oszczednoscEnergooszczędność
Im większe przeszklenie fasady, tym jaśniej i przyjemniej w pomieszczeniach. Niestety oznacza to także większe straty ciepła w porze jesienno – zimowej. Zautomatyzowana roleta jest doskonałą izolacją termiczną. Pomiędzy opuszczoną roletą i oknem tworzy się poduszka powietrzna, która doskonale chroni pomieszczenie przed utratą ciepła.
Opuszczenie rolet w odpowiednim momencie może sumarycznie dać nawet 12% oszczędności na kosztach ogrzewania. Z kolei przy dobrej pogodzie rolety powinny być podniesione, aby promienie słońca dodatkowo ogrzewały pomieszczenie. Zestaw czujników pogodowych oraz wyłącznik czasowy w pilocie, umożliwiają realizację najbardziej optymalnego scenariusza podnoszenia i opuszczania rolet.
W zależności od pogody i ustawionych czasów operacji, rolety będą realizować uprzednio zaprogramowany scenariusz, nawet wtedy, gdy nie ma Was w domu. Z kolei w sezonie wiosenno- letnim zastosowanie rolet chroni nas przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenie w dzień  I wychłodzeniem w nocy.

 

bezpieczenswoBezpieczeństwo
Zautomatyzowane rolety chronią Waszą własność przed włamywaczem. Funkcja „security” symuluje obecność domowników i w ten sposób odstręcza potencjalnych intruzów. Ponadto zastosowanie wzmocnionej konstrukcji (tzw. Wieszaków) uniemożliwia podniesienie rolety przez nieupoważnione osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *