Przejdź do treści

Jaką roletę wybrać do kuchni ?

-

Kuchnia to najbardziej kłopotliwe miejsce podczas wybierania materiału na dekorację okienną. Podczas gotowania na przysłonie osiada się tłuszcz, kurz oraz wysoka temperatura i opary sprawiają że materiał przy rolecie traci swoją barwę lub jest zabrudzony.

Najlepszy wyborem będzie materiał wykonany z poliestru, bez problemu wilgotną sciereczką usuniemy zabrudzenia.

W kuchni podczas gotowania często spędzamy dużo czasu, wieczorem da się wytrzymać ale co gdy mamy południe, słońce jest wysoko a nasz piekarnik jest rozgrzany do 200 stopni ? Wtedy na pomoc przychodzi nam roleta zaciemniająca. Możemy wybrać materiał który przepuszcza do 20% światła lub zdecydować się do całkowitego zaciemnienia dzięki tkaninie podgumowanej.

Najlepiej w czystości jest utrzymanie cienkiego materiału. Możemy zdemontować roletę i wyprać naszą tkaninę lecz ten proces wymaga doświadczenia montażu co nie należy do łatwych rzeczy.

Ważny jest także rodzaj rolety lub żaluzji na jaki się decydujemy. Możemy wybrać produkt wolno wiszący, lecz otwarte okno czy wiatr szybko będzie nam o tym przypominał. W tym przypadku mamy możliwość wyboru rolety z prowadnicami po bokach lub żaluzji z żyłkami prowadzącymi.

Jeśli chodzi o osprzęt, posiadamy duży wybór rolet czy żaluzji z różnym mechanizmem. Szeroki wybór materiałów oraz kolorów pozwolą nam dopasować produkt do każdego wnętrza. Także nie mamy się co ograniczać z wyobraźnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *