Przejdź do treści

Moskitiery okienne, czyli sposoby na komary

-

Jakie mamy sposoby ochrony przed owadami?

Po zimowy czas zaczyna sprzyjać coraz częstszemu wietrzeniu mieszkań, lokali itp. Jednak ten czas również przypada na wybudzanie i rozmnażanie wszystkich owadów w tym tych wszystkich najbardziej uciążliwych much, komarów, meszek. Jakim sposobem najskuteczniej zabezpieczyć nasze mieszkania przed ich inwazją, a otwarte okno to swoiste zaproszenie. Pierwszą oczywista bariera przychodzącą nam na myśl jest Moskitiera- siatka ochronna instalowana w oknie. Montaż klasycznej siatki poliestrowej bywa wbrew pozorom skomplikowane, a gotowe produkty dostępne z reguły w dwóch rozmiarach nie zawsze jesteśmy w stanie dopasować do naszych potrzeb, a włożony w pracę nasz trud nie przyniósł nam funkcjonalnego i estetycznego rozwiązania problemu.

 

Mamy przygotowane nowoczesne, funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, zapewniające pełnie wygody, moskitiery wykonywane pod zamówienie. Zastosowane siatki są wykonane z odpornego na czynniki atmosferyczne, deszczu, temperaturę, promieniowania UV oraz nie przyciągającego brudu włókna szklanego, dodatkowo jest wyjątkowo mocna i trwała. Dostępna możliwość doboru kształtu czy typu daje szeroki pole możliwości dostosowania w zależności od przeznaczenia czy funkcji. Instalacja moskitiery w żaden sposób nie ogranicza pracy innych rolet montowanych wewnątrz czy na zewnątrz, nie ogranicza dostępu światła, widoczności w światłe okna. Wszystkie elementy moskitiery poza siatką oczywiście wykonane są z aluminium, jest to gwarancja trwałości oraz możliwości zastosowania do każdego okna.

 

Moskitiera w wersji na sezon letni

-

 

 

Idealne rozwiązanie dla okien otwieranych w celach zapewniających właściwa cyrkulacje powietrza. Mamy możliwość zamontowanie jej już na początku senonu, a więc początkiem wiosny aż do późnej jesieni. Po sezonie należy moskitierę zdemontować, wyczyścić, schować do następnego sezonu. Najpopularniejsze z nich moskitiery ramowe wykonane z ramek aluminium na które, naciągnięte są siatki, montowane w prosty sposób do futryny za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Dodatkowo ramka z zewnętrznej strony zaopatrzona została w specjalnie wyprofilowana płetwę, uszczelniająca system. Zaletą tego rozwiązania jest jego szybkość w montażu czy demontażu oraz możliwość zastosowania dla okien o nietypowych kształtach od okręgów po nietypowe figury geometryczne.

 

Moskitiera w wersji na cały rok

Dla całorocznego okresu eksploatacji doskonałym rozwiązaniem jest moskitiera otwierana lub przesuwana a także rolowana. Montowane na stałe dla otworów okiennych jak i drzwi.

 

  • Moskitiera otwierana, z powodzeniem wykorzystywana w oknach oraz drzwiach, montowana za pomocą zawiasów przytwierdzanych do futryn okien lub drzwi raz fasad budynków. Uszczelka szczotkowa w którą wyposażona jest ta moskitiera dodatkowo zabezpiecza pomieszczenia przed dostawaniem się owadów oraz wszelkich zanieczyszczeń. Wyposażona jest również w uchwyt, uchwyty do otwierania oraz magnesy, które trzymają moskitierę w pozycji zamkniętej jak również w samozamykacze. Dla moskitier stosowanych w otworach wejściowych i to o znacznych wymiarach warto dodatkowo wzmocnić sztywnić ramy używając zamkniętego profilu aluminiowego. Dla wygody użytkowania możemy zainstalować tzw. „kopniak” element dodatkowo zabezpieczający jak i pozwalający na otwieranie czy domykanie moskitiery stopa, wykonywany z blachy aluminiowe.

 

-

 

 

Moskitiery przesuwne, dedykowana i doskonale sprawdzająca się w dużych przeszklonych powierzchniach czy wnękach tj. balkony, tarasy, witryny czy ogrody zimowe. Skrzydła moskitiery mogą mieć maksymalny wymiar to 2000 x 2500 mm, przesuwa się po prowadnicach dolnej i górnej, jedno czy dwutorowej. Moskitierę tą możemy dopasować do wszystkich typów okien i drzwi, jej konstrukcja nie utrudnia i nie ogranicza widoczności, brak poprzeczki dzielącej skrzydło.

 

-

 

 

  • Moskitiera rolowana, występujące w wersji poziomej oraz pionowej, jest to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające zintegrować moskitierę z roleta zewnętrzna, siatka rolety zwija i rozwija się w tej samej kasecie co roleta, porusza się tak ja pancerz w tych samych prowadnicach, z tym że podwójnych. Wyposażona w mechanizm sprężynowy ,który szybko rozwija i zwija siatkę do kasety, dając szczelny układ powstrzymujący przed dostawaniem się wszystkiego zewnętrz. Jedynym ograniczeniem będzie wymiar – maksymalna powierzchnia pancerza z moskitiera może wynieść 2.64 m2.Moskitiera w wersji pionowej najczęściej stosowana w oknach. Rozwinięta siatka mocowana jest do listwy hakowej bądź specjalnych zaczepów umiejscowionych w prowadnicy. Po zwolnieniu jej z zaczepu spowalniacz płynnie nawija siatkę w kasecie uniemożliwiając jej uszkodzenie.Moskitiera w wersji poziomej najczęściej stosowana w oknach balkonowych czy tarasowych. Taśma magnetyczna pozwala blokować moskitierę jednocześnie pozwala szybko i łatwo zwijać i rozwijać siatkę.

 

Montaż oraz pielęgnacja

Montaż zlećmy fachowcom, firma dokona wszystkich niezbędnych pomiarów oraz właściwie zamontuje moskitiery, niektóre modele czy rozwiązania wymagają wiedzy oraz specjalistycznych narzędzi. Wyjątek stanowi moskitiera ramowa gdzie montaż nie jest w ogóle skomplikowany.

 

Nasza moskitiera to bariera zewnętrzna, narażone tak jak okna na brudzenie się, wiec co pewien czas należy je demontować i umyć letnia woda z dodatkiem mydła następnie spłukując czysta woda. Nie należy używać detergentów. Zdemontować możemy moskitiery ramowe oraz przesuwne, siatki moskitiery rolowanej przed czynnikami atmosferycznymi czy zabrudzeniami chroni kaseta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights