Przejdź do treści

W polskich oknach nadal króluje firanka i zasłonka. Przywykliśmy do takiego widoku, niemniej jednak czasy się zmieniają i coraz częściej zastanawiamy się nad nowoczesnymi rozwiązaniami.

-Markizy -Żaluzje -Rolety

Niewątpliwie jednym z ciekawszych rozwiązań są rolety zewnętrzne. Zastosowanie tych osłon w połączeniu z automatyką może przynieść nam wymierne korzyści związane z bezpieczeństwem, energooszczędnością czy mówiąc wprost, komfortem!
-Komfort
Poprzez swoją prostotę obsługi i zaawansowaną technologię, elektryczne napędy podniosą jakość i komfort codziennego korzystania z mieszkania lub domu. Rolety podniosą się lub opuszczą automatycznie po naciśnięciu jednego przycisku lub według uprzednio zaprogramowanego czasu operacji. Wszystkie naraz lub każda osobno, całe piętro lub elewacja, w dowolnej konfiguracji.
Roletami można sterować za pomocą pilota z dowolnego miejsca w domu, na przykład z łóżka lub siedząc przy stole. Uciążliwe i czasochłonne zamykanie lub otwieranie ręczne odchodzi do przeszłości. Jeśli rolety są już zamontowane, późniejsza ich motoryzacja nie nastręcza żadnych trudności. Nowoczesna technologia radiowa, bez większych nakładów sił i środków, wprowadzi komfort w Wasze cztery ściany.
-Energooszczędność
Im większe przeszklenie fasady, tym jaśniej i przyjemniej w pomieszczeniach. Niestety oznacza to także większe straty ciepła w porze jesienno – zimowej. Zautomatyzowana roleta jest doskonałą izolacją termiczną. Pomiędzy opuszczoną roletą i oknem tworzy się poduszka powietrzna, która doskonale chroni pomieszczenie przed utratą ciepła.
Opuszczenie rolet w odpowiednim momencie może sumarycznie dać nawet 12% oszczędności na kosztach ogrzewania. Z kolei przy dobrej pogodzie rolety powinny być podniesione, aby promienie słońca dodatkowo ogrzewały pomieszczenie. Zestaw czujników pogodowych oraz wyłącznik czasowy w pilocie, umożliwiają realizację najbardziej optymalnego scenariusza podnoszenia i opuszczania rolet.
W zależności od pogody i ustawionych czasów operacji, rolety będą realizować uprzednio zaprogramowany scenariusz, nawet wtedy, gdy nie ma Was w domu. Z kolei w sezonie wiosenno- letnim zastosowanie rolet chroni nas przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenie w dzień  I wychłodzeniem w nocy.
-Bezpieczeństwo
Zautomatyzowane rolety chronią Waszą własność przed włamywaczem. Funkcja „security” symuluje obecność domowników i w ten sposób odstręcza potencjalnych intruzów. Ponadto zastosowanie wzmocnionej konstrukcji (tzw. Wieszaków) uniemożliwia podniesienie rolety przez nieupoważnione osoby.